Aksaray Merkez Kalıcı Makyaj

Aksaray Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ
esse güzellik salonu

Kalıcı makyaj kaş, kirpik ve dudak bölgelerine oldukça sık uygulanan ama bunların dışında da pek çok bölgeye de uygulanabilen bir yöntem.

Kalıcı makyaj uygulaması, bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin hemen alt kısmına enjekte edilmesiyle tamamlanır.

Uygulama, sürekli olarak makyajlı görünmek isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemlerden biridir.

KALICI DİPLİNER
esse güzellik salonu

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altına, kirpik hattının bulunduğu bölgeye yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Tercih ettiğiniz uzunlukta ve kalınlıkta yapılabilecek olan kalıcı dipliner uygulaması, sizi her gün dipliner çekmekten ya da gün içerisinde akan dipliner çizginizin akıp akmadığını kontrol etmekten alı koyan, kullanışlı ve estetik bir kalıcı makyaj tekniği olarak bilinir.

KALICI KAŞ MAKYAJI
esse güzellik salonu

Kalıcı makyaja ilk olarak kaş makyajı ile başlamak istiyoruz. Kaşları şekilsiz, dağınık veya az olan kişilerin tercih ettiği ya da kaşları çok hızlı uzayanların kalıcı çözüm istemesi üzerine yapılan bir uygulamadır. İlk olarak ten rengi ve saç rengine uygun olan pigment belirlenir. Bu şekilde en doğal görüntü sağlanır.

Uygun olan pigment uygulama iğnesi veya kalemi olarak adlandırılan cihaza alındıktan sonra işlem başlar. Kaşların çıkış önünden başlanarak son uzama noktasına kadar düzgün bir biçimde uygulanır. Kaş bitimine dek bu uygulama devam eder. Her iki kaş da birbirine eşit olduğunda işlem iki hafta sonra yapılacak olan son uygulamaya kadar bitmiş sayılır.

İki hafta sonra bu uygulamanın yeniden tekrar edilmesinin sebebi hem renk tonunun uyup uymadığını kontrol etmek hem de olası bir renk açılması varsa rengin üstünden yeniden giderek kalıcılığını sabitlemektir. Kalıcı kaş makyajı da tıpkı diğer kalıcı makyajlar gibi sonsuza dek kalmaz.

Yapılan uygulamanın kalitesine göre üç, altı veya dokuz ay sonra yavaş yavaş silinmeye veya rengi açılmaya başlar. Kalıcı makyajın uzun süre dayanması için makyaj yapan güzellik salonu tarafından bir balm verilir ve bu balm 2 hafta kadar kaşlara ince bir şekilde uygulanır.

DUDAK KONTÜRÜ
esse güzellik salonu

Dudak kontur işlemi, kişinin kendi dudak renginden birkaç ton koyu bir renk tercih edilerek yapılmaktadır. Yaklaşık 1 ay içerisinden bu renk bir miktar açılıp kayba uğrayacağından, bu şekilde bir tercih ile en doğal dudak kontürüne kavuşmanız sağlanmaktadır. Bu işlem, simetrik olmayan dudaklar, geçirilen bir takım kazalar sonunda dudaklaraatılan dikişler sebebiyle kontürünü kaybeden dudaklar için yapılabilmektedir

Bunun dışında kozmetik ürünlerine alerjisi bulunan ya da gün içerisinde sürekli makyaj tazelemekten hoşlanmayan bayanlarından da bu işlemi tercihederek uzun süreler kalıcı olacak bir dudak konturuna sahip olabilmeleri mümkün olabilmektedir.

Dudak Kontürü Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunun dışında kozmetik ürünlerine alerjisi bulunan ya da gün içerisinde sürekli makyaj tazelemekten hoşlanmayan bayanlarından da bu işlemi tercihederek uzun süreler kalıcı olacak bir dudak konturuna sahip olabilmeleri mümkün olabilmektedir.

Bunun yanında, antibiyotik kullanan, hamile ve emziren bayanların bu işlemi yaptırmamaları gerekmektedir. Güneş ışığına direkt maruz kalmış cilde bu işlem uygulanmaz. Yani bronzlaşma sonrası kalıcı dudak konturu yaptıramazsınız. Ayrıca, uçuklu ve yaralı dudaklara da bu işlem uygulanmamaktadır. Yaralarınız iyileştikten sonra bu işlemi tercih edebilmeniz mümkündür.

Dudak Kontürü Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak kontürüuygulamasısonrasında ise, ilk birkaç gün dudaklarınız su ile asla temas etmemelidir. Baharatlı ve sıcak yiyeceklerden uzak durarak dudaklarınızı korumanız gerekmektedir. Ek olarak ilk birkaç hafta çeşitli nemlendirici ve anti bakteriyel özellikli kremler ile dudak bakımınız gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 1 hafta sonrasında dudaklarınız iyileşmeye başlayacak, kızarıklık, tahriş ve şişkinlikler uyguladığınız bakımlar sonucunda ortadan kalkmaya başlayacaktır.

KAŞ KONTÜRÜ MİCROBLADİNG

Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda giderek daha fazla kadının tercih ettiği, hayatı oldukça kolaylaştıran uygulamalardan biridir. Yüz çevresi ve vücut için üretilmiş olan pigmentasyon uygulaması olarak da adlandırılabilen kalıcı makyaj, boyanın kişiye özel steril iğneler yardımı ille derinin altına işlenmesi anlamına gelmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamasını dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yapılırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir. Kalıcı makyaj da bu derece bir derinlik söz konusu değildir.

Microblading Uygulama Süreci Nasıldır?

Her insanın acı eşiği farklı şekildedir. Bu sebeple microblading esnasında hissedilen acıdan yalnızca genel bir şekilde bahsedilebilir. Microblading kaş kontürü yaptıran kişilerin çoğunluğu işlem esnasında batma hissi hissettiklerini ancak bunun çok rahatsız edici olmadığını belirtmektedirler. Kaş kontürü uygulaması sırasında acının en aza indirilmesine yardımcı olan anestezik kremler kullanılmaktadır

Bu kremler sayesinde uygulama sırasında kişinin hissiyatı büyük miktarda azaltılabilmektedir. Uygulama süreci kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin cildindeki nem oranı, nem yoğunluğu kalıcı makyaj sürecini doğrudan etkileyen etmenlerden birkaçıdır.

Dövme yapılırken hissedilen acı ile microblading kaş kontürü uygulaması sırasında hissedilen acı arasında büyük fark vardır. Dövmeye kıyasla kaş kontürü uygulamasında oldukça az acı hissedilir. Sonuç uzun süre kalıcılığını koruduğundan genellikle bu acı seviyesi göz ardı edilebilmektedir.

Kas Kontürü Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kaş kontürü uygulamasının ne kadar süre etkili olduğu uygulamayı yaptırmayı düşünen kişiler için oldukça merak uyandıran sorulardan bir tanesidir. Microblading kaş kontürü uygulaması tam kalıcı değil – yarı kalıcı şeklinde tanımlanan bir uygulamadır ( semi permanent makeup). Yani kalıcı makyaj yöntemi olan microblading sırasında kullanılan boyalar, zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonu ile kaybolmaktadırlar.

Uygulanan bölgedeki hücreler zaman içerisinde kullanılan boyaları parçalamaktadır. Cildin yarayı tedavi etmesi gibi, o bölgedeki renkleri de yok eder. Microblading ortalama olarak 1 sene içerisinde kaybolmaktadır. Bu süre kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kalıcı makyaj kaş kontürü uygulamasından memnun olan kişilerin belirli aralıklar ile bu uygulamayı yenilemesi gerekmektedir.

Bunun sebebi de bu kaybolma sürecinden kaynaklanmaktadır. Yenileme süreci de kaybolma süresine bağlı olarak microblading için 1-1,5 yıl arasındadır. Yenileme zamanı geldiğinde rötüş yapılması ve kişinin isteğine bağlı olarak bazı değişiklikler yapılabilmesi mümkündür. Microblading uygulaması bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu kalıcı değildir, zamanla kaybolabilen ve yenilenebilen bir uygulamadır.

Kas Kontürü Silme İşlemimizde Vardır
error: Content is protected !!
× Whatsapp İletişim